Thursday, 02 Μάιος 2024

Ανακοίνωση για ρύθμιση οφειλών και λήψη αναγκαστικών μέτρων είσπραξης.

to dimarxeio astakoy me logo

Αστακός, 27.11.2023
ΤΑΧ. Δ/ΝΣΗ: ΑΣΤΑΚΟΣ 300 06
ΤΗΛ.: 26463 60500 /46
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ ΟΦΕΙΛΩΝ ΚΑΙ ΛΗΨΗ
ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΩΝ ΜΕΤΡΩΝ – ΚΑΤΑΣΧΕΣΕΙΣ

Σε συνέχεια των προηγούμενων ανακοινώσεων, ρυθμίσεων και λήψης αναγκαστικών μέτρων σε οφειλέτες μεγάλων χρηματικών ποσών, καλούμε τους δημότες, να προσέλθουν τις αμέσως επόμενες ημέρες στην Οικονομική Υπηρεσία του Δήμου Ξηρομέρου και να ρυθμίσουν τις οφειλές τους με την πάγια ρύθμιση που συνεχίζει να ισχύει των 12 ή 24 δόσεων.
Σε αντίθετη περίπτωση, ο Δήμος θα προχωρήσει άμεσα και ανεξαιρέτως την διαδικασία εκ νέου ΜΕΤΡΩΝ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΗΣ ΕΙΣΠΡΑΞΗΣ – ΚΑΤΑΣΧΕΣΕΩΝ, που προβλέπεται από τον Κώδικα Δήμων και Κοινοτήτων ΓΙΑ ΟΦΕΙΛΕΣ ΑΝΩ ΤΩΝ 300 €.
Η ανταπόκριση σας εξυπηρετεί την ανταποδοτικότητα και την λειτουργικότητα των υπηρεσιών.
Για περισσότερες πληροφορίες, μπορείτε να απευθύνεστε στο γραφείο εσόδων του Δήμου Ξηρομέρου, στους αρμόδιους υπαλλήλους Σκαπέτη Ιωάννα και Ντίνο Θωμά τηλ. 2646-360539 και 2646-360544.

Ο ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ
ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΩΝ - ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ