Friday, 21 Σεπτέμβριος 2018

Πρόσκληση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ξηρομέρου

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                         Αστακός, 14/09/2018
ΝΟΜΟΣ ΑΙΤΩΛ/ΝΙΑΣ                                                                                              Αριθ. Πρωτ.:6598
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

ΠΡΟΣ: Τα Μέλη της Οικονομικής
Επιτροπής Δήμου
(Ως Πίνακα Αποδεκτών)

Π Ρ Ο Σ Κ Λ Η Σ Η

Παρακαλούμε όπως προσέλθετε στις δεκαεννιά (19η) του μηνός Σεπτέμβρη του έτους 2018 ημέρα Τετάρτη και ώρα 11.00 σε τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής που θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κατάστημα της έδρας του Δήμου μας, για συζήτηση και λήψη απόφασης στα κάτωθι θέματα ημερησίας διάταξης, σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 75 του Ν. 3852/2010:

1. Καθορισμός όρων διακήρυξης ανοιχτού διαγωνισμού του έργου «ΑΓΡΟΤΙΚΗ ΟΔΟΠΟΙΪΑ ΑΠΟ Τ.Κ. ΜΠΑΜΠΙΝΗΣ ΕΩΣ ΑΓΙΟ ΔΗΜΗΤΡΙΟ ΔΗΜΟΥ ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ».
2. Έκδοση εντάλματος προπληρωμής για επέκταση δικτύου ΧΤ με τοποθέτηση δύο στύλων και δύο απλών ΦΔ ΦΟΠ για τη σύνδεση με το Δίκτυο Διανομής Χαμηλής Τάσης που βρίσκεται στον Κουβαρά (πλησίον ποιμνιοστασίου Δημητρίου Ρεντίφη του Ευστ.).
3. Έκδοση εντάλματος προπληρωμής για επέκταση δικτύου ΧΤ με τοποθέτηση 3 στύλων και 3 απλών Φ.Σ. για τη σύνδεση με το Δίκτυο Διανομής Τάσης που βρίσκεται στον Χρυσοβίτσα.
4. Ορισμός δικηγόρου επί αγωγής της μελετητικής εταιρίας «Β. ΜΑΛΙΩΚΑΣ & ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ Ε.Π.Ε.» κατά Δήμου Ξηρομέρου.
5. Ορισμός δικηγόρου επί υποθέσεως της Κ/Ξ «ΙΣΤΟΣ ΕΠΕ – Γ. Θ. ΖΙΩΓΑΣ».

Ο Πρόεδρος της Ο. Ε.

Ερωτόκριτος Γαλούνης