Friday, 17 Αύγουστος 2018

ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2018-2019 ΣΤΟΥΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                        Αστακός ,21.5.2018
ΝΟΜΟΣ ΑΙΤΩΛ/ΝΙΑΣ
Ν.Π.Δ.Δ. ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ
ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ
ΠΑΙΔΕΙΑ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΠΡΟΝΟΙΑ
ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ

Α  Ν  Α  Κ  Ο  Ι  Ν  Ω  Σ  Η

Παρακαλούνται οι γονείς των οποίων τα παιδιά τον ερχόμενο Σεπτέμβριο συμπληρώσουν τριάντα (30) μήνες ζωής μέχρι την ηλικία εγγραφής τους στην υποχρεωτική εκπαίδευση να προσέλθουν στους Παιδικούς Σταθμούς του Δήμου Ξηρομέρου, προκειμένου να παραλάβουν την αίτηση και να ενημερωθούν για τα απαραίτητα δικαιολογητικά για την εγγραφή των παιδιών τους.

Η προθεσμία εγγραφής και προσκόμισης των δικαιολογητικών είναι μέχρι τις 30 Μαΐου.
Μετά την ημερομηνία αυτή δεν θα πραγματοποιούνται εγγραφές και όσα παιδιά δεν εγγραφούν έως αυτήν δεν θα γίνονται δεκτά στους Παιδικούς Σταθμούς.

Οι εγγραφές γίνονται για την Σχολική Περίοδο 2018-2019.

Το δικαίωμα φοίτησης των παιδιών αρχίζει από 1η Σεπτεμβρίου έως την 31η Ιουλίου 2019.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΜΟΥΡΚΟΥΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ