Friday, 21 Σεπτέμβριος 2018

Πρόσκληση της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Ξηρομέρου

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                           Αστακός, 27/04/2018
ΝΟΜΟΣ ΑΙΤΩΛ/ΝΙΑΣ                                                                                                 Αριθ. Πρωτ.: 3048
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

ΠΡΟΣ: Τα Μέλη της Οικονομικής
Επιτροπής Δήμου
(Ως Πίνακα Αποδεκτών)

Π Ρ Ο Σ Κ Λ Η Σ Η

Παρακαλούμε όπως προσέλθετε στις τρεις (03η) του μηνός Μαΐου του έτους 2018 ημέρα Πέμπτη και ώρα 12.00 σε τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής που θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κατάστημα της έδρας του Δήμου μας, για συζήτηση και λήψη απόφασης στα κάτωθι θέματα ημερησίας διάταξης, σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 75 του Ν. 3852/2010:
1. Αποδοχή δωρεάς Αγροτικού Ακινήτου από Πανταζή Απόστολο του Νικολάου στο Δήμο Ξηρομέρου.
2. Υποβολή στο Δημοτικό Συμβούλιο της Έκθεσης Εκτέλεσης Π/Υ 1ου Τριμήνου Έτους 2018.
3. Έγκριση δαπάνης – διάθεση πίστωσης για «ΑΠΟΦΡΑΞΗ ΦΡΕΑΤΙΩΝ ΑΠΟΡΡΟΗΣ ΟΜΒΡΙΩΝ ΔΗΜΟΥ».
4. Έγκριση δαπάνης – διάθεση πίστωσης για «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΠΙΣΣΑΣ ΑΣΦΑΛΤΟΥ».
5. Έγκριση δαπάνης – διάθεση πίστωσης για «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΩΝ ΥΛΙΚΩΝ».
6. Έγκριση δαπάνης – διάθεση πίστωσης για «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΔΩΝ - ΚΑΛΑΘΙΩΝ ΑΠΟΡ/ΤΩΝ ΔΗΜΟΥ».
7. Έγκριση δαπάνης – διάθεση πίστωσης για «ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΩΝ ΚΡΟΥΝΩΝ ΔΗΜΟΥ».
8. Έγκριση δαπάνης – διάθεση πίστωσης για «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΧΗΜΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ».
9. Έγκριση δαπάνης – διάθεση πίστωσης για «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ –ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ».
10. Έγκριση δαπάνης – διάθεση πίστωσης για «ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΑΝΤΙΠΥΡΙΚΩΝ ΖΩΝΩΝ ΔΕ ΑΣΤΑΚΟΥ».
11. Έγκριση δαπάνης – διάθεση πίστωσης για «ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΑΝΤΙΠΥΡΙΚΩΝ ΖΩΝΩΝ ΔΕ ΑΛΥΖΙΑΣ».
12. Έγκριση δαπάνης – διάθεση πίστωσης για «ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΑΝΤΙΠΥΡΙΚΩΝ ΖΩΝΩΝ ΔΕ ΦΥΤΕΙΩΝ».
13. Έγκριση δαπάνης – διάθεση πίστωσης για «Προμήθεια σπόρων, φυτών, δενδρυλλίων και έτοιμου χλοοτάπητα».
14. Έγκριση δαπάνης – διάθεση πίστωσης για «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΦΥΤΟΠΑΘΟΛΟΓΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ, ΛΙΠΑΣΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΒΕΛΤΙΩΤΙΚΩΝ ΕΔΑΦΟΥΣ ΔΗΜΟΥ».
15. Έγκριση δαπάνης – διάθεση πίστωσης για «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΛΙΚΩΝ ΓΙΑ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΕΛΕΣΕΩΣ ΕΘΝΙΚΩΝ ΕΟΡΤΩΝ ΚΑΙ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ».
16. Έγκριση δαπάνης – διάθεση πίστωσης για «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΙΔΩΝ ΣΗΜΑΙΟΣΤΟΛΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΦΩΤΑΓΩΓΗΣΕΩΝ».
17. Έγκριση δαπάνης – διάθεση πίστωσης για «ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΨΥΞΗΣ, ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΚΑΙ ΕΞΑΕΡΙΣΜΟΥ».
18. Έγκριση δαπάνης – διάθεση πίστωσης για «ΝΕΓΕΡΣΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ & ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟΥ ΜΥΤΙΚΑ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ».
19. Έγκριση δαπάνης – διάθεση πίστωσης για «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΛΙΚΩΝ ΕΚΤΥΠΩΣΕΩΝ ΚΛΠ».
20. Έγκριση δαπάνης – διάθεση πίστωσης για «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΔΗΜΟΥ».
21. Έγκριση δαπάνης – διάθεση πίστωσης για «ΑΣΦΑΛΙΣΤΡΑ ΟΧΗΜΑΤΩΝ – ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΔΗΜΟΥ».
22. Έκδοση Εντάλματος Προπληρωμής για καταβολή τελών τεχνικού ελέγχου οχημάτων Δήμου από ΚΤΕΟ.
23. Ορισμός Επιτροπής Διενέργειας Συνοπτικών Διαγωνισμών και Αξιολόγησης Προσφορών Έργων του άρθρου 221 του Ν. 4412/2016 Έτους 2018.
24. Ορισμός Δικηγόρου για παράσταση στο Διοικητικό Εφετείο Πατρών για την αγωγή της « ΒΗΣΣΑΡΙΑΣ ΜΠΑΒΕΤΣΙΑ» στις 18-5-2018.

Ο Πρόεδρος της Ο. Ε.

Ερωτόκριτος Γαλούνης