Thursday, 21 Σεπτέμβριος 2017

Συνεδριάζει η Οικονομική Επιτροπή του Δήμου Ξηρομέρου

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                Αστακός, 08/09/2017
ΝΟΜΟΣ ΑΙΤΩΛ/ΝΙΑΣ                                                                                      Αριθ. Πρωτ.: 9585
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

ΠΡΟΣ: Τα Μέλη της Οικονομικής
Επιτροπής Δήμου
(Ως Πίνακα Αποδεκτών)

Π Ρ Ο Σ Κ Λ Η Σ Η

Παρακαλούμε όπως προσέλθετε στις δώδεκα (12η) του μηνός Σεπτεμβρίου του έτους 2017 ημέρα Τρίτη και ώρα 12.00 σε τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής που θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κατάστημα της έδρας του Δήμου μας, για συζήτηση και λήψη απόφασης στα κάτωθι θέματα ημερησίας διάταξης, σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 75 του Ν. 3852/2010:

1. Έκδοση Εντάλματος Προπληρωμής για καταβολή τελών τεχνικού ελέγχου οχήματων με αριθμό κυκλοφορίας ΚΗΥ 7501, ΚΗΥ 7503, ΚΗΥ 9720, ΚΗΥ 9719, ΚΗΥ 5034 από ΚΤΕΟ.

2. Έγκριση δαπάνης – διάθεση πίστωσης για «ΑΠΟΦΡ. ΔΙΚΤΥΩΝ ΟΜΒΡΙΩΝ ΥΔΑΤΩΝ ΔΗΜΟΥ».

3. Έγκριση μελέτης και όρων διακήρυξης ανοιχτού διαγωνισμού του έργου «ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΝΕΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΑΠΟ ΠΗΓΕΣ ΛΑΜΠΡΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΑΝΤΛΙΟΣΤΑΣΙΟ Δ.Κ. ΑΣΤΑΚΟΥ ΤΜΗΜΑ Ιβ:3+800-7+045 & ΤΜΗΜΑ ΙΙ:7+045-8+514 (ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΓΩΓΟΥ ΥΔΡΕΥΣΗΣ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΠΕΡΙΠΟΥ 3,2ΚΜ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΗΣ ΟΔΟΥ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΤΗΣ ΙΟΝΙΑΣ ΟΔΟΥ ΜΕ ΑΣΤΑΚΟ, ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΚΟΜΒΟΣ ΠΛΑΤΥΓΙΑΛΙΟΥ – Ι.Κ. ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ» και έγκριση δαπάνης – διάθεση πίστωσης του ΚΑ Δαπανών 63-7336.012 οικ. έτους 2017.

4. Έγκριση μελέτης και όρων διακήρυξης ανοιχτού διαγωνισμού του έργου «ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ ΔΙΚΤΥΟΥ ΥΔΡΕΥΣΗΣ ΟΙΚΙΣΜΟΥ ΑΣΤΑΚΟΥ» και έγκριση δαπάνης – διάθεση πίστωσης του ΚΑ Δαπανών 63-7326.002 οικ. έτους 2017.

5. Απόδοση λογαριασμού υπολόγου Εντάλματος Προπληρωμής για δαπάνες παραλλαγής στύλων και Φ.Σ. υδραργύρου στο δίκτυο Υ/Σ Αστακού.

6. Ορισμός δικηγόρου για παροχή γνωμοδότησης σχετικά με την διεξαγωγή παζαριού.

7. Ορισμός δικηγόρου για σύνταξη και υποβολή έκθεσης απόψεων του Δήμου Ξηρομέρου επί υποθέσεως Μπαμπούρη Βασίλειου στο Διοικητικό Πρωτοδικείο Μεσολογγίου.

8. Ορισμός δικηγόρου για παράσταση στο Διοικητικό Πρωτοδικείο Μεσολογγίου επί αγωγής Αλεξάνδρου Κοτσαρίνη κλπ κατά Δήμου Ξηρομέρου.

9. Ορισμός δικηγόρου για επίσπευση Εφέσεως Παντελή Μαύριακα κατά της εκδοθείσας υπ' αρ. 18/2017 απόφασης του Μον. Πρωτ. Μεσολογγίου ενώπιον του Μον. Εφετείου Δυτ. Στερεάς Ελλάδας και ορισμός και δικαστικού επιμελητή για επίδοση.

10. Εκτέλεση της υπ' αρ. 51/2016 Απόφασης Ειρηνοδικείου Βόνιτσας και ορισμός δικαστικού επιμελητή για επίδοση.

11. Ορισμός δικηγόρου για σύνταξη και υποβολή έκθεσης απόψεων του Δήμου Ξηρομέρου επί υποθέσεως «Κ/Ξ Ι. ΓΟΥΓΟΓΙΑΝΝΗΣ Κ. ΚΟΛΟΚΥΘΑ Ο.Ε. & ΚΟΛΟΚΥΘΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ» κατά Δήμου Ξηρομέρου προς το Διοικητικό Εφετείο Πατρών.

12. Ορισμός δικηγόρου για σύνταξη και υποβολή έκθεσης απόψεων του Δήμου Ξηρομέρου επί υποθέσεως «SIVVAS ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ & ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΞΟΠΛΙΣΜΩΝ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΩΝ ΚΡΕΑΤΟΣ & ΤΡΟΦΙΜΩΝ Α.Ε.» κατά Δήμου Ξηρομέρου προς το Διοικητικό Εφετείο Πατρών.

13. Ορισμός δικηγόρου για σύνταξη και υποβολή έκθεσης απόψεων του Δήμου Ξηρομέρου επί υποθέσεως «ΕΛΤΡΑΚ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ & ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΩΝ ΜΗΧΑΝΩΝ & ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ & ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ Α.Ε. » κατά Δήμου Ξηρομέρου προς το Διοικητικό Εφετείο Πατρών.

14. Ορισμός δικηγόρου για νομική προστασία πρώην αιρετού (αρ. πρωτ. αίτησης:9547/07-09-2017).

15. Ορισμός δικηγόρου για νομική προστασία πρώην αιρετού (αρ. πρωτ. αίτησης:9546/07-09-2017).

16. Ανάκληση της αρ. 365/2015 Απόφασης Οικονομικής Επιτροπής Δήμου.

17. Ανάκληση της αρ. 366/2015 Απόφασης Οικονομικής Επιτροπής Δήμου.

Ο Πρόεδρος της Ο. Ε.

Ερωτόκριτος Γαλούνης