Friday, 24 Νοέμβριος 2017

Εγκρίθηκε από την Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας η Δημοπράτηση του Έργου «Ανέγερση Δημοτικού Σχολείου και Νηπιαγωγείου Μύτικα Αιτωλοακαρνανίας»

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Γίνεται γνωστό σε όλους τους πολίτες του Δήμου Ξηρομέρου και ιδιαίτερα της Τ.Κ Μύτικα ότι η Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας με την αρίθ. πρωτ 2826-18/07/2017 Απόφαση έκανε δεκτό το αίτημα της Δημοτικής Αρχής και ενέκρινε την Δημοπράτηση του έργου «Ανέγερση Δημοτικού Σχολείου και Νηπιαγωγείου Μύτικα Αιτωλοακαρνανίας» προϋπολογισμού 3.336.910,57€.

Το έργο αυτό χρηματοδοτείται από το Επιχειρησιακό Πρόγραμμα «ΔΥΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ 2014-2020».

Άλλη μια δέσμευση του Δημάρχου και της Δημοτικής Αρχής γίνεται πραγματικότητα.

Η Απόφαση της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας επισυνάπτεται και φαίνεται ακολούθως:

Download this file (apof_sxoleio.pdf)α100 kB

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 40 επισκέπτες και κανένα μέλος