Saturday, 21 Απρίλιος 2018

ΔΗΜΟΥ ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

ΑΠΟΣΠΑΣΜΑ

Από το πρακτικό της με αριθ.  5/2014 Τακτικής Συνεδριάσεως του Διοικητικού Συμβουλίου του Ν.Π.Δ.Δ. «ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ  ΔΗΜΟΥ ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ».

Αριθμός Αποφάσεως:   11 /2014

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

ΑΙΤΗΣΗ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΟΥΚΕΙΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗ ΑΙΘΟΥΣΑΣ ΓΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΕΙΚΑΣΤΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Στον Αστακό και στο Δημοτικό Κατάστημα της έδρας του Δήμου Ξηρομέρου, σήμερα την   (22ητου μήνα Δεκεμβρίου  του έτους 2014 ημέρα της εβδομάδας Δευτέρα   και ώρα  13:00 μ.μ. συνήλθε σε Τακτική Συνεδρίαση το Διοικητικό Συμβούλιο του Νομικού Προσώπου «Σχολική Επιτροπή Σχολείων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Ξηρομέρου »  μετά την  αριθ. 23 /18-12-2014 έγγραφη Πρόσκληση του Προέδρου που επιδόθηκε νόμιμα με αποδεικτικό στα Μέλη, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 64 του Ν. 3852/2010 (ΦΕΚ Α΄ 87).

Αφού διαπιστώθηκε ότι υπάρχει νόμιμη απαρτία, δεδομένου ότι σε σύνολο επτά (7) Μελών ευρέθησαν παρόντα επά (7) Μέλη , ήτοι:

Παρόντες                              Απόντες

1. Τσάρκος Βασίλειος  (Πρόεδρος)

1. Καρφής Θωμάς

1. Κακούρης Ηλίας                                                           2. Τριανταφυλλάκης Ιωάννης

3. Μάντζαρης Ελευθέριος.

1. Σόμπολος Απόστολος                                                   4. Παλουμπά Γεωργία

1. Σκανδάλου Αικατερίνη

Ο Πρόεδρος κήρυξε την έναρξη της συνεδρίασης και  εισηγούμενος  το 1ο Θέμα  της ημερήσιας Διάταξης είπε τα εξής: Σύμφωνα με την Αριθμ πρωτ. 217/06-10-2014  Αίτηση  του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων του Δημητρούκειου Δημοτικού Σχολείου Καραισκάκη  του Δήμου  Ξηρομέρου, αιτείται την παραχώρηση αίθουσας προκειμένου να χρησιμοποιηθεί για μαθήματα εικαστικών τεχνών για τους μαθητές του σχολείου από την παραπάνω χρήση δεν θα προκύψει δαπάνη για τον προϋπολογισμό του σχολείου.

Επίσης δηλώνετε ότι μετά το πέρας των δραστηριοτήτων η αίθουσα θα παραδίδετε ως είχε.

Έπειτα από τα ανωτέρω Ο Πρόεδρος κάλεσε το Συμβούλιο να αποφασίσει σχετικά.

Το Συμβούλιο αφού άκουσε  την εισήγηση  του   Προέδρου, μελέτησε τις σχετικές  διατάξεις  και έπειτα  από διαλογική συζήτηση

Αποφασίζει  ομόφωνα

Παραχωρεί την  πρώτη αίθουσα δεξιά, της κύριας εισόδου του Δημητρούκειου Δημοτικού Σχολείου  Καραϊσκάκη,  στον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων, προκειμένου να χρησιμοποιηθεί για μαθήματα εικαστικών τεχνών απο τους μαθητές του Σχολείου.

Αυτή η απόφαση έλαβε αύξοντα αριθμό 13/2014

Για το ανωτέρω θέμα συντάχθηκε το παρόν πρακτικό και υπογράφεται ως κατωτέρω

Ο  ΠΡΟΕΔΡΟΣ   Δ.Σ.                                     Η ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ                      ΤΑ ΜΕΛΗ

(α κ ο λ ο υ θ ο ύ ν       υ π ό γ ρ α φ ε ς)