Νεφοσκεπής

Monday, 22 Οκτώβριος 2018

Υπεγράφη η Σύμβαση του έργου «Κατασκευή νέου εσωτερικού δικτύου ύδρευσης της πόλης του Αστακού»

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                          Αστακός, 30/07/2018
ΝΟΜΟΣ ΑΙΤΩΛ/ΝΙΑΣ

Α  Ν  Α  Κ  Ο  Ι  Ν  Ω  Σ  Η

Γίνεται γνωστό σε όλους τους πολίτες του Δήμου μας και ιδιαίτερα της πόλης του Αστακού, ότι σήμερα Δευτέρα 30/07/2018 υπεγράφη από το Δήμαρχο Ξηρομέρου και την Ανάδοχη Επιχείρηση «Αφοί Α. Τσέλιου & ΣΙΑ Ο.Ε.» η σύμβαση του πρώτου μεγάλου έργου του Δήμου «Κατασκευή νέου εσωτερικού δικτύου ύδρευσης της πόλης του Αστακού» προϋπολογισμού 1.500.000,00€.
Πρόκειται για ένα έργο που έχει σχέση με την ποιότητα ζωής των πολιτών.
Το συνολικό μήκος του αγωγού του παραπάνω έργου ανέρχεται στα Δεκατέσσερα (14) χιλιόμετρα.
Οι εργασίες του έργου αυτού θα ξεκινήσουν Αρχές Σεπτεμβρίου του 2018 και σύμφωνα με την τεχνική μελέτη και τη σύμβαση του έργου, θα ολοκληρωθεί εντός 12 μηνών, ήτοι μέχρι 31/08/2019.

Άλλη μια δέσμευση του Δημάρχου και της Δημοτικής Αρχής γίνεται πραγματικότητα.

Από το Δήμο Ξηρομέρου

Ακολουθεί η σύμβαση του έργου

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 30 επισκέπτες και κανένα μέλος