Νεφελώδης

Monday, 19 Νοέμβριος 2018

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ - ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΝΠΔΔ ' ΠΟΛΤΙΣΜΟΣ, ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ, ΠΑΙΔΕΙΑ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΠΡΟΝΟΙΑ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ' ΓΙΑ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                  Αστακός ,2.7.2018
ΝΟΜΟΣ ΑΙΤΩΛ/ΝΙΑΣ
Ν.Π.Δ.Δ. ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ
ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ
ΠΑΙΔΕΙΑ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΠΡΟΝΟΙΑ
ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Την Πέμπτη 5 Ιουλίου και ώρα 19.00 καλούνται οι Πολιτιστικοί Σύλλογοι που έχουν έδρα τα χωριά του Δήμου Ξηρομέρου, η Δημοτική και οι Τοπικές Κοινότητες να προσέλθουν στην αίθουσα συνεδριάσεων της έδρας του Δήμου στον Αστακό για να μιλήσουμε για τις Πολιτιστικές Εκδηλώσεις έως τέλος του έτους.

Παρακαλούνται οι Σύλλογοι να μας προσκομίσουν

Α. το Πρόγραμμα των εκδηλώσεων τους
Β. Καταστατικό του Συλλόγου αν έχει τροποποιηθεί
Γ. Πρακτικό εκλογής Διοικητικού Συμβουλίου των τελευταίων Αρχαιρεσιών
Δ. Πρακτικό Συγκρότησης σε Σώμα του Διοικητικού Συμβουλίου των τελευταίων Αρχαιρεσιών

Προκειμένου να ενημερωθεί από το Νομικό μας Πρόσωπο το Μητρώο των Συλλόγων.

Όσοι Πολιτιστικοί Σύλλογοι έχουν προσκομίσει το Καταστατικό Συλλόγου δεν απαιτείται.

Επιπλέον, Θα πρέπει να υποβληθεί προς το Νομικό μας Πρόσωπο αίτημα οικονομικής ενίσχυσης για την Συνδιοργάνωση Πολιτιστικών Εκδηλώσεων.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΜΟΥΡΚΟΥΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

****************************************************************************************************************************************************

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                        Αστακός ,2.7.2018
ΝΟΜΟΣ ΑΙΤΩΛ/ΝΙΑΣ
Ν.Π.Δ.Δ. ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ
ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ
ΠΑΙΔΕΙΑ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΠΡΟΝΟΙΑ
ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ

Π Ρ Ο Σ Κ Λ Η Σ Η

Την Πέμπτη 5 Ιουλίου και ώρα 20.00 καλούνται οι Χοροδιδάσκαλοι και οι Πρόεδροι των Πολιτιστικών Συλλόγων του Δήμου Ξηρομέρου που έχουν χορευτικά τμήματα να προσέλθουν στην αίθουσα συνεδριάσεων της έδρας του Δήμου στον Αστακό για να μιλήσουμε για την καλύτερη διοργάνωση της δεύτερης συνάντησης των χορευτικών τμημάτων που θα διεξαχθεί την Παρασκευή 24 Ιουλίου στον Αστακό.

Με εκτίμηση,

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ