Νεφελώδης

Thursday, 21 Ιούνιος 2018

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για την υποβολή προτάσεων στο Mέτρο 4 του ΠΑΑ 2014-2020

Θέμα: Δημοσιοποίηση της αρ. πρωτ. 4251 /23-5-18 (3ης) τροποποίησης της υπ. αρ. 13849/14-12-17 πρόσκλησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την υποβολή προτάσεων στο Υπομέτρο 4.1 "Στήριξη για επενδύσεις σε γεωργικές εκμεταλλεύσεις" του ΠΑΑ 2014-2020.

Σας αποστέλλουμε την αρ. πρωτ. 4251/23-5-18 τροποποίηση της ανωτέρω πρόσκλησης όπως δημοσιεύτηκε στο ΦΕΚ (1984 Β΄/01-06-2018) και όπως αναρτήθηκε στο διαύγεια (Ψ2ΧΝ4653ΠΓ-ΥΤΧ).

Η παραπάνω τροποποίηση περιλαμβάνει αλλαγές στο άρθρο 12 της αρχικής Πρόσκλησης Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος και συγκεκριμένα:
"Ως ημερομηνία έναρξης υποβολής αιτήσεων ορίζεται η 21/12/2017. Ως καταληκτική ημερομηνία για τη δημιουργία νέων υποβολών ορίζεται η 05/06/2018. Η δημιουργία νέας υποβολής γίνεται στη συνέχεια της απόδοσης όνομα χρήστη και κωδικού για πρόσβαση στο www.ependyseis.gr, όπου ο υποψήφιος, μέσα από το μενού του συστήματος, επιλέγει ''Νέα Υποβολή''. Η επιτυχής ολοκλήρωση της ενέργειας «Νέα Υποβολή» καταλήγει στη δημιουργία από το σύστημα ενός πενταψήφιου αριθμού ύστερα από το αρκτικόλεξο ΣΒΕΛ (π.χ. ΣΒΕΛ-27151). Ως καταληκτική ημερομηνία υποβολής τόσο του πρώτου όσο και του δευτέρου σταδίου ορίζεται η 05/07/2018. Ως καταληκτική ημερομηνία υποβολής του φυσικού φακέλου, σύμφωνα με την παράγραφο 9 της παρούσας, ορίζεται η 20/07/2018. Ο φυσικός φάκελος υποβάλλεται στη ΔΑΟΚ του τόπου μόνιμης κατοικίας του φυσικού προσώπου ή της έδρας του νομικού προσώπου ή του συλλογικού σχήματος".

Παρακαλούνται οι Διευθύνσεις Αγροτικής Οικονομίας & Κτηνιατρικής (ΔΑΟΚ) των Περιφερειακών Ενοτήτων της ΠΔΕ να ενημερώσουν τους ενδιαφερομένους, οι Δήμοι και οι Ενώσεις Αγροτικών Συνεταιρισμών της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας να αναρτήσουν το κείμενο στις ιστοσελίδες τους και να ενημερώσουν την υπηρεσία μας σχετικά με την ανάρτηση.

Συνημμένα: Δύο (2) έγγραφα

Ο ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟΣ ΤΗΣ Δ/ΝΣΗΣ
ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ Π.Δ.Ε.

ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ
Δρ. Γεωπόνος-Οικονομολόγος

ΠΙΝΑΚΑΣ ΔΙΑΝΟΜΗΣ (αποστολή με e-mail)
• Δ/νση Αγροτικής Οικονομίας & Κτηνατρικής Π.Ε. Αχαΐας
• ΕΑΣ Λεχαινών
• ΕΑΣ Πατρών
• ΕΑΣ Αιγιάλειας

ΠΙΝΑΚΑΣ ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗΣ (αποστολή με e-mail)
• Γραφείο Περιφερειάρχη Δυτικής Ελλάδας
• Γραφείο Αντιπεριφερειάρχη Αγροτικής Ανάπτυξης Οικονομίας Π.Δ.Ε.
• Γραφείο Αντιπεριφερειάρχη Αιτωλ/νίας
• Γραφείο Αντιπεριφερειάρχη Αχαΐας
• Γραφείο Αντιπεριφερειάρχη Ηλείας
• Γραφείο Γενικού Δ/ντή Περιφερειακής Αγροτικής Οικονομίας και Κτηνιατρικής
• Ειδική Υπηρεσία Διαχείρισης Π.Α.Α.

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 80 επισκέπτες και κανένα μέλος