Tuesday, 21 Νοέμβριος 2017

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΦΕΛΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΔΗΜΟΥ ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                           Αστακός, 6/07/2017

ΝΟΜΟΣ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ

Ν.Π.Ι.Δ. ΚΟΙΝΩΦΕΛΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΔΗΜΟΥ ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ

Τηλ. 2646041482

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σε συνέχεια του δελτίου τύπου που δημοσιεύτηκε στις 30/06/2017, σχετικά με την έναρξη του προγράμματος στήριξης/ παροχής βοήθειας σε υπερήλικες και ευπαθείς ομάδες από την Κοινωφελή Επιχείρηση του Δήμου Ξηρομέρου, ανακοινώνουμε ότι το επίσημο εβδομαδιαίο πρόγραμμα επισκέψεών μας στα χωριά της Δημοτικής Ενότητας Αλυζίας έχει ως εξής:

ΔΕΥΤΕΡΑ     ΜΥΤΙΚΑΣ

ΤΡΙΤΗ         ΒΑΡΝΑΚΑΣ – ΠΑΝΑΓΟΥΛΑ (εναλλαγή σειράς ανά εβδομάδα)

ΤΕΤΑΡΤΗ     ΚΑΝΔΗΛΑ

ΠΕΜΠΤΗ     ΑΡΧΟΝΤΟΧΩΡΙ

Ενημερώνουμε ότι το προσωπικό μας, που απαρτίζεται από (1) κοινωνική λειτουργό, (1) νοσηλεύτρια, (1) οδηγό και ανά περιόδους (1) οικογενειακή βοηθό, θα μπορεί από τις 9:00 π.μ. να εξυπηρετεί υπερήλικες και ευπαθείς ομάδες, καθώς θα βρίσκεται στο κατά τόπο δημοτικό διαμέρισμα.

Υπενθυμίζουμε ότι αιτήσεις για στήριξη και παροχή βοήθειας στους υπερήλικες μπορούν να υποβληθούν στα γραφεία της Κοινωφελούς Επιχείρησης Δήμου Ξηρομέρου πάνω από τον παιδικό σταθμό του Αστακού κατά τις πρωινές ώρες (Τηλ. Επικ. 26460-41482) ή ηλεκτρονικά στο e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Υπεύθυνη του Προγράμματος: κα Νικολοπούλου Ειρήνη (κοινωνική λειτουργός)

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 67 επισκέπτες και κανένα μέλος