Thursday, 21 Σεπτέμβριος 2017

Η Καλοκαιρινή Γιορτή του Κέντρου Δημιουργικής Απασχόλησης Παιδιών (Κ.Δ.Α.Π.) Φυτειών

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                      Αστακός, 30/6/2017

ΝΟΜΟΣ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ

Ν.Π.Ι.Δ. ΚΟΙΝΩΦΕΛΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ

ΔΗΜΟΥ ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ

Τηλ. 2646041482

e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η Καλοκαιρινή Γιορτή του Κέντρου Δημιουργικής Απασχόλησης Παιδιών (Κ.Δ.Α.Π.) Φυτειών με τίτλο «Φέτος ο τζίτζικας μας έβγαλε το λάδι».

Την εκδήλωση παρακολούθησαν όλοι οι γονείς των παιδιών αλλά και κάτοικοι της περιοχής στην αίθουσα του Δημαρχείου Φυτειών. Συγκεκριμένα, η γιορτή περιελάμβανε θεατρικό, καλοκαιρινά τραγούδια από την χορωδία του Κ.Δ.Α.Π. και χορευτικά, τα οποία επιμελήθηκαν οι εκπαιδευτικοί.

Καθ' όλη την διάρκεια της χρονιάς τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να απασχοληθούν δημιουργικά με χειροτεχνίες, ζωγραφική, παραδοσιακούς και μοντέρνους χορούς, με διάφορα θεατρικά παιχνίδια, παιδικό κινηματογράφο, με εθελοντικές δράσεις κλπ.

Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν ο Πρόεδρος της Κοινωφελούς Επιχείρησης Δήμου Ξηρομέρου κ. Γεωργούλας Κων/νος, ο Αντιδήμαρχος κ. Γαζέτας Παναγιώτης και οι Δημοτικού Σύμβουλοι κ. Κολοβός Χρήστος και κ. Βραχάς Παναγιώτης.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για το όμορφο θέαμα που παρουσίασαν!

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 72 επισκέπτες και κανένα μέλος